לקוח המשרד, נער בן 16 שפוטר מעבודתו בפיצריה עקב מוצאו, קיבל פיצויים בשווי 17 משכורות

פיצה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

למשרדי פנתה אמו של נער בן 16, שמוצאו רוסי-ערבי, אשר עבד במשמרות בפיצריה במרכז הארץ במשך 4 חודשים והשתכר בממוצע כ- 1,800 ש"ח לחודש. אמו סיפרה לי כי לאחר שנודע למעסיקים שלו שהוא לא יהודי, הם הפסיקו לשבץ אותו למשמרות בעבודה, ולמעשה פיטרו אותו. נפגשתי עם הנער ואמו והבנתי כי הוא היה עובד מצוין, אשר קיבל כל הזמן מחמאות על עבודתו ותפקודו. הנער הראה לי התכתבויות בטלפון, מהן היה ניתן להבין בצורה חד משמעית, כי הסיבה לפיטוריו הינה מוצאו הלא יהודי.

הגשתי בשמו של הנער תביעה לבית הדין האזורי לעבודה, בדרישה לפצות אותו בשל פיטורין שלא כדין ובשל העובדה שלא נערך לו שימוע. טענתי כי מאחר והסיבה היחידה לפיטוריו של הנער היתה המוצא שלו, הרי שמדובר באפליה בעבודה בניגוד לחוק.

מטעם הפיצרייה הוגש כתב הגנה שדחה את כל הטענות של הלקוח שלי ולמעשה נטען שהוא התפטר בעצמו, שהוא לא עבד כראוי, שהוא לא הופלה מחמת מוצאו וכל מיני טענות מהסוג הזה.

בית הדין הפנה אותנו להליך של פשרה. הליך זה נמשך כשלוש שעות, במסגרתו התנהל מו"מ קשה וארוך ביני לבין עוה"ד של הפיצרייה, בתיווכו של המפשר, ובסיומו סוכם על פיצויים לנער בסך כולל של כ- 31,000 ש"ח שהינם שוווי ערך ל – 17 משכורות !!!

מעבר לסיום המוצלח של התיק הזה, הנער עבר תהליך של השבת הבטחון העצמי שלו, אשר נרמס בעקבות אותם פיטורין. מבחינתי היה חשוב מאד לעזור לנער להבין כי אסור לוותר על הזכויות שלך כעובד, ואם הזכויות שלך נפגעו, יש דרכים לפעול.

דורית פילו

דורית פילו

עו"ד פילו הינה מומחית בתחום נזקי הגוף והרשלנות הרפואית משנת 1999. במהלך השנים היא ניהלה תיקים מורכבים ובעלי היקף כספי גבוה מאד בתחום הנזיקין והרשלנות הרפואית. עו"ד פילו ייצגה בעברה את הממסד הרפואי וחברות הביטוח, וניסיונה בעבר, כמו גם ניסיונה כיום בניהול תיקים אלו, מקנים לה ראיה מעמיקה ורחבה בעלת 360 מעלות של התחום.
עו"ד פילו מרצה בתחום בפני גורמים רפואיים ובפני גורמים פרטיים.

סיפורי הצלחה נוספים