יולדת נפטרה מתסחיף מי שפיר עקב זירוז לידה מיותר ועקב אי הבאת מכשיר מציל חיים לטיפול בה. בני משפחתה, לקוחות המשרד, הגישו תביעה בעקבות האירוע הטרגי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
המנוחה הגיעה לחדר מיון בבית החולים אסף הרופא, בשל מעקב הריון עודף בתום 40 שבועות הריון כאשר היא בריאה לחלוטין, שם ניתנה לה תרופה הגורמת לצירים. לאחר שהלידה לא התקדמה, ניתן לה עירוי לשק השפיר. לאחר מתן העירוי חלה ירידה בדופק העובר והמנוחה חשה קשיי נשימה עד שלבסוף איבדה את הכרתה והתמוטטה. הצוות הרפואי חשד כי המנוחה סובלת מתסחיף מי שפיר והמנוחה הובהלה לחדר ניתוח וביתה חולצה בניתוח קיסרי, אולם עקב דימום נרחב, רחמה של המנוחה נכרת ובוצעו בה פעולות החייאה והיא הועברה לטיפול נמרץ.
בעת שהייתה של המנוחה בטיפול נמרץ, פנתה הרופאה מאסף הרופא אל כונן בבית החולים בלינסון בבקשה להעברת מכשיר ECMO לבית החולים אסף הרופא בדחיפות. מכשיר זה מאפשר באמצעות טכנולוגיה רפואית, לחמצן את דמו של מטופל ולהוות תמיכה חיצונית שמחליפה את פעולת הלב והריאות. יצוין כי מכשיר זה לא נמצא בכל בית חולים אולם ניתן להעבירו מבית חולים אחד למשנהו. הכונן סירב, בטענה שהמקרה של המנוחה לא מתאים לשימוש במכשיר ומצבה של המנוחה הלך והידרדר עד שהיא נפטרה.
במסגרת התביעה הוגשו חוות דעת רפואיות של מומחה בתחום המיילדות והגניקולוגיה והן מומחה בתחום ההרדמה שקבעו כי, באמצעות שימוש במכשיר ה- ECMO המנוחה יכולה היתה להתאושש מהמצב בו היתה שרויה וכן כי בית החולים אסף הרופא התרשל בכך שנתן למנוחה תרופה המזרזת לידה כאשר גופה לא היה מוכן לכך וכן בביצוע העירוי.
לקריאת כתבה שהתפרסמה בענין- לחץ כאן.
דורית פילו

דורית פילו

עו"ד פילו הינה מומחית בתחום נזקי הגוף והרשלנות הרפואית משנת 1999. במהלך השנים היא ניהלה תיקים מורכבים ובעלי היקף כספי גבוה מאד בתחום הנזיקין והרשלנות הרפואית. עו"ד פילו ייצגה בעברה את הממסד הרפואי וחברות הביטוח, וניסיונה בעבר, כמו גם ניסיונה כיום בניהול תיקים אלו, מקנים לה ראיה מעמיקה ורחבה בעלת 360 מעלות של התחום.
עו"ד פילו מרצה בתחום בפני גורמים רפואיים ובפני גורמים פרטיים.

סיפורי הצלחה נוספים