כמה מכם הופנו לבדיקות רפואיות, ובדיעבד התברר לכם כי התוצאות היו לא תקינות, אולם הרופא בכלל לא יידע אתכם?

בדיקות רפואיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פס"ד מעניין שניתן לאחרונה (תיק זה לא טופל במשרדנו):

א' פנה לרופאת המשפחה שלו בקופת חולים כללית, והתלונן כי הוא סובל מתכיפות במתן שתן מזה כשנה, בעיקר בלילה. א' מסר לרופאה כי הוא חושש שישנה בעיה עם הערמונית. הרופאה הפנתה את א' למספר בדיקות, וביניהן לבדיקת PSA. בדיקת PSA בודקת את רמת החלבון המופרש ע"י בלוטת הערמונית בדם, אולם הרופאה כלל לא הסבירה לו מה משמעות הבדיקה.

תוצאות הבדיקה הגיעו למחשב של הרופאה והעידו על חריגה בערכי ה  -PSA. למרות זאת, הרופאה לא התייחסה לתוצאות הבדיקה ולא הפנתה את א' להמשך בירור.

כעבור כשנה וחצי, בעקבות בדיקת CT שעבר א' בשל כאבי גב, נמצא כי בלוטות הלימפה של א' מוגדלות והאונקולוג המטפל הפנה אותו לבדיקת PSA. כעת, הערכים היו גבוהים הרבה יותר ובבדיקות נוספות שבוצעו לו, אובחן סרטן הערמונית עם גרורות בעצמות, בדרגת ממאירות גבוהה.

א' הגיש תביעה לבית המשפט בטענה כי רופאת המשפחה התרשלה בכך שלא יידעה אותו על תוצאות הבדיקה ולא הפנתה אותו לבדיקות נוספות.

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את טענותיו של א' וקבע כי אכן היה על הרופאה ליידע את א' על תוצאות הבדיקה ולהמשיך את הבירור.

בית המשפט קבע כי אילו היתה המחלה מתגלה במועד הבדיקה הראשונה, הרי שניתן היה לבצע כריתה של הערמונית ולאפשר לא' חיים מלאים ובריאים. אולם, בעקבות האיחור באבחון המחלה, היה על א' לעבור טיפול הורמונלי והקרנות, שנועדו להאט את קצב המחלה. בנוסף, אולם א' כבר לא יכול להחלים מהמחלה, ותוחלת חייו התקצרה משמעותית, מתוחלת חיים של 15 שנים, לתוחלת חיים של עד 5 שנים! בית המשפט העריך את כלל נזקיו של א' ופסק לו פיצויים בגובה של כ- 750,000 ש"ח.

דורית פילו

דורית פילו

עו"ד פילו הינה מומחית בתחום נזקי הגוף והרשלנות הרפואית משנת 1999. במהלך השנים היא ניהלה תיקים מורכבים ובעלי היקף כספי גבוה מאד בתחום הנזיקין והרשלנות הרפואית. עו"ד פילו ייצגה בעברה את הממסד הרפואי וחברות הביטוח, וניסיונה בעבר, כמו גם ניסיונה כיום בניהול תיקים אלו, מקנים לה ראיה מעמיקה ורחבה בעלת 360 מעלות של התחום.
עו"ד פילו מרצה בתחום בפני גורמים רפואיים ובפני גורמים פרטיים.

מאמרים דומים

אדם שנפגע מרשלנות רפואית עבר מספר ניתוחים באוזן. הניתוחים בוצעו בהצלחה, אבל למרות זאת הוא נותר עם ירידה קשה בשמיעה – קיבל פיצויים בגובה של 275,000 ₪

פס"ד מעניין שניתן לאחרונה (תיק זה לא טופל במשרדנו): מ' היה בן 63 כאשר ניגש לרופא אף-אוזן-גרון לאחר שהרגיש ירידה בשמיעה בשתי האזניים. הרופא בדק

קראו עוד