ילד שעבר ניתוח שקדים ונותר עם צלקת בנחיר קיבל פיצויים על סך 373,000 ש"ח

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

פס"ד מעניין שניתן לאחרונה (תיק זה לא טופל במשרדנו):

איתמר (שם בדוי) היה בן 4 כאשר עבר ניתוח להסדרת שקדים ו"שקד שלישי" בבית חולים רמב"ם. לאחר הניתוח סבל איתמר מדימום, ובבית החולים ניסו ללחוץ ולעצור אותו אך לא הצלחה. לאור זאת, עבר איתמר ניתוח נוסף להחדרת שני טמפונים ללוע האף עם חוט קיבוע שהוצא דרך הנחיר. לאחר הניתוח השני הועבר איתמר למחלקת טיפול נמרץ ילדים, ולמחרת שוחרר למחלקת ילדים. כעבור 3 ימים הוצא הטמפון בהליך של הרדמה כללית ולמחרת איתמר שוחרר לביתו עם המלצה להשגחה ולמנוחה למשך 5 ימים.

לאחר השחרור, הבחינה אמו של איתמר בחתך עמוק בנחיר הימני של איתמר, במקום החיבור של הנחיר לעור הפנים. בשל אודם ונפיחות בקדמת האף, היא לא ראתה את החתך לפני כן. למרות טיפולים רפואיים שעבר איתמר לטפל בחתך, נותרו עיוות וצלקת מכערת באף, והוא אף סובל מנחיר ימני חסום, מהפרעות בנשימה מהאף, מהפרשות נזלת תמידית, מנחירות עזות, מקשיי דיבור וקשיי התנהגות.

הוריו של איתמר הגישו תביעה כנגד בית החולים וטענו כי בית החולים רמב"ם התרשל בטיפול באיתמר. ההורים תמכו את התביעה שלהם בחוות דעת של מומחה רפואי, אשר ציין בחוות דעתו, כי כדי שחוט הקיבוע יבצע את תפקידו, עליו להיות משוך ומתוח, ובנקודת המגע עם הנחיר, החוט עלול לחתוך את הרקמות ולגרום לפצע לחץ בנחיר. לכן רופא זהיר צריך להניח בין החוט לנחיר ריפוד מבודד. מאחר ולא הונח לאיתמר ריפוד מבודד – נוצר החתך בנחיר.

ההורים טענו כי החתך בנחיר גרם לצלקת ולבעיות רפואיות נוספות לאיתמר שיש לפצות אותו בגינן. כמו כן, ההורים ביקשו לקבל פיצוי בגין "הפגיעה באוטונומיה" שלהם, מאחר ולטענתם הם לא קיבלו מידע מלא מבית החולים על הטיפולים הרפואיים שעבר איתמר, ועל הסיבוכים האפשריים.

מאחר והיתה מחלוקת בין המומחה הרפואי מטעם איתמר והמומחה הרפואי מטעם בית החולים, מינה בית המשפט מומחה רפואי מטעמו. מומחה בית המשפט קבע כי בסבירות גבוהה מאד הנזק שנגרם לאיתמר באפו הוא כתוצאה מהלחץ של הטמפונים שהוחדרו לאפו בבית החולים.

בית המשפט שמע את העדים וכן את המומחים הרפואיים מטעם שני הצדדים וקבע כי הצוות הרפואי של בית החולים לא נקט באמצעי הזהירות הסבירים והמקובלים, במהלך ביצוע הניתוח השני להפסקת הדימום, לצורך הגנה על אפו של איתמר, ומשכך בית החולים חייב לפצות את איתמר בגין הנזקים שנגרמו לו.

בית המשפט פסק לאיתמר פיצויים, הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בגובה של 373,000 ₪.

דורית פילו

דורית פילו

עו"ד פילו הינה מומחית בתחום נזקי הגוף והרשלנות הרפואית משנת 1999. במהלך השנים היא ניהלה תיקים מורכבים ובעלי היקף כספי גבוה מאד בתחום הנזיקין והרשלנות הרפואית. עו"ד פילו ייצגה בעברה את הממסד הרפואי וחברות הביטוח, וניסיונה בעבר, כמו גם ניסיונה כיום בניהול תיקים אלו, מקנים לה ראיה מעמיקה ורחבה בעלת 360 מעלות של התחום.
עו"ד פילו מרצה בתחום בפני גורמים רפואיים ובפני גורמים פרטיים.

מאמרים דומים

אדם שנפגע מרשלנות רפואית עבר מספר ניתוחים באוזן. הניתוחים בוצעו בהצלחה, אבל למרות זאת הוא נותר עם ירידה קשה בשמיעה – קיבל פיצויים בגובה של 275,000 ₪

פס"ד מעניין שניתן לאחרונה (תיק זה לא טופל במשרדנו): מ' היה בן 63 כאשר ניגש לרופא אף-אוזן-גרון לאחר שהרגיש ירידה בשמיעה בשתי האזניים. הרופא בדק

קראו עוד